5 hlavních důvodů pro život na farmě

Přemýšleli jste o nějaké změně, která bude svým způsobem velmi zásadní pro váš další způsob života? Zajímáte se o zdravotní životní styl? Život na venkově je ideální řešení. Nastíníme vám několik pádných důvodu proč.

Pestré dětství

Pokud si koupíte pozemek na vesnici (nemusíte si zrovna hned kupovat rozsáhlou farmu), otevře se vám jiný svět, než je ten městský. Lidé na vesnici nemusejí být hned ti nejpřátelštější lidé na světě, ale přinejmenším si vaše děti snadno a brzy najdou parťáky na hraní a třeba upustí od zlozvyků moderní doby vysedáváním u počítače.

Podstatné životní hodnoty

Možná díky koupi zemědělské usedlosti naleznete v sobě jiné hodnoty, které mohly být utlačené díky životu v bytě a rušném městě. Když budete sedět na verandě své farmy v houpacím křesle, třeba vám najednou přijde důležitější spokojenost a zdraví, než kdykoliv předtím. Přečtěte si, jaké jsou změny a výše ceny zemědělské půdy 2015.

Biopotraviny

Pokud kupujete farmu, nejlepší pokud k ní budou patřit i nějaké zemědělské pozemky, kde si můžete vypěstovat své vlastní biopotraviny jako rajčata, okurky, čerstvý salát a řadu jiných plodin. Ono něco vyprodukovat vlastní pílí, to jistě stojí při následné konzumaci za řádnou pochvalu. Třeba následně oceníte to, jak doopravdy chutná jablko z jabloně, kterou jste vlastnoručně zasadili v sadu.

Znovu dobytí soukromí

Nespornou výhodou vesnické usedlosti je soukromí. Zbavíte se pocitu anonymity, která dopadá na obyvatele sídlišť, kteří si skoro vidí až do talíře. Zatáhnutím záclony, se dostanete do místa, kde je možné uniknout každodennímu stresu z práce. Na své farmě můžete prožít příjemný večer za doprovodu praskání dřeva v krbu a jen relaxovat.

Zdraví životní styl

Možná úsměvnou, ale bezesporu velkou výhodou života na farmě je spaní s otevřeným oknem. Takže Vás ráno místo vzbuzení troubením aut v dopravní zácpě, maximálně probudí sousedův kohout. Čerstvý vzduch Vás znovu nabije energií do života.

Výhod koupě farmy je mnoho, ale záleží pouze na vás, zda je to váš sen a dokážete si život takto představit.  Pokud jste farmu nebo usedlost získali darem nebo převodem, přečtěte si také, jak se změnila daň z převodu nemovitosti 2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *