5 Tipů na výlet v Českém Krumlově

Nevíte kam vyrazit o volném víkendu? Vyražte do Českého Krumlova. Český Krumlov je známý svou kouzelnou historickou atmosférou, spletí úzkých romantických  uliček a světoznámým zámkem. Jaká místa si tedy nenechat ujít? A kde najít ubytování v Českém Krumlově? 

Zámek Český Krumlov

Jedná se o nejvýznamější památku v středoevropské oblasti. Můžete se zde zůčastnit prohlídek zámku, nebo se projít v jedné z nejkrásnějších zahrad, které jste kdy viděli. Doporučuji si zahrady procházet při západu slunce a užít si tak pohled na zahradu v cela jiném, romantickém světle.

Muzeum Vltavínů

Máte vy nebo vaše drahá polovička zálibu ve špercích? V tom případě je Muzea Vltavínů, pro vás to pravé! Objevte zde tajemství vltavínů ,které na zemi dokáže vytvořit pouze dopad mohutného vesmírného tělesa. Muzeum vás provede celým příběhem – od srážek planet a asteroidů přes velká vymírání živočichů až po vznik samotných vltavínů.

Ubytování Český Krumlov

Pokud hledáte ubytování, které Vás přenese do té správné historické atmosféry, určitě využijte ubytování ve 4* Residenci Muzeum vltavínů a bydlete tak v samém srdci Českého Krumlova.

Muzeum historických motocyklů

Pro fanoušky historických motocyklů je toto muzeum jako splněný sen. Samo muzeum se nachází v prostorách starobylého mlýna situovaného na břehu řeky Vltavy pod českokrumlovským zámkem, tedy již samotné prostory Vás uvedou do té správné atmosféry. V případě, že  vás po prohlídce historických motocyklů popadne chuť se na motocyklu projet, i když né na historickém můžete využít půjčovnu motorek.

Wax Museum Český Krumlov

Pro ty, kteří chtějí opravdu vstoupit do historie, je právě voskové muzeum figurín to pravé! Ve sklepních prostorech zde můžete obdivovat um středověkých řemesel, nasát atmosféru alchymistické dílny a staré krčmy a setkat se s českými králi a císaři jako je Karel IV., Rudolf II. a Franz Josef.

Český Krumlov nabízí nejen historické památky, muzea, sportovní aktivity, ale zároveň např. velmi často navštěvované a diskutované otáčivé hlediště v zámecké zahradě.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *