Bad Gastein – dovolená v Rakousku

Historie Bad Gastein

Bad Gastein je součástí nádherné krajiny Salzburska a patří mezi vyhledávané lokality pro strávení klidné, ale zároveň i sportovně založené dovolené. Zmínky o lázeňském městě se datují do prvního tisíciletí našeho letopočtu, kdy Římané začali při svých válečných taženích postupně kraj osidlovat. Jméno Gastein – neboli údolí – dali oblasti Keltové, kteří zde dobývali zlato. 16. století znamenalo pro oblast rozvoj lázeňství, díky četným termálním pramenům se Bad Gastein stal vyhledávaným místem lázeňských pobytů historicky významných osobností, jako byl např. Ferdinand III., císařovna Alžběta, František Josef I. a další.

Dominanta města Bad Gastein

Dominantou města je Gasteinský vodopád, který se nachází přímo v centru. Tok vodopádu je lemován těmi nejluxusnějšími a nejstaršími hotely v údolí. Vodopád je vícestupňový a k jeho vrcholu vede krásná poznávací stezka, která turisty seznámí s  mnohými technickými zajímavostmi a informacemi o vodopádu a krajině samotné. Od roku 1840 se nad tímto skvostem burácející vody klene kamenný most. Večer je vodopád osvětlený a milovníkům přírody poskytuje nezapomenutelnou podívanou.

Sporty Bad Gastein

Bad Gastein se je celoročně navštěvované městečko, které nabízí nespočet zimních a letních aktivit od cyklistiky, turistiky, ferraty až po lyžování a bobování. Bohatá sít cyklostezek je doprovázena nádhernými turistickými trasami, které seznamují s krásou údolí Gastein, stejně tak i dalších tras v okolí. Řada soutěsekvodopádů umocní dojem dokonalé dovolené. Stejně tak v zimě, Bad Gastein spadá do oblasti Ski Amadé, takže se nabízí nepřeberné možností lyžování a snowboardingu na jeden ski pas. Kousek od Bad Gastein se nachází dva proslule známé ledovce – Ankogel + Moelltal.

Lázeňství Bad Gastein

Bad Gastein je proslulé lázeňské městečko, které leží na léčivých termálních pramenech. Přímo ve městě se nachází termální lázně Felsentherme, které jsou zabudované do skály s luxusním výhledem na panoramata Alp. Stejně tak oblast nabízí léčivé radonové jeskyně, které pomáhají na spoustu zdravotních problémů.

Ubytování Bad Gastein

Město patří mezi turisticky velmi vyhledávané lokality a díky tomu je přizpůsobena i nabídka ubytování v Bad Gastein. Nabídka je skutečně široká, stejně jako cenové relace. Nejvíce vyhledávané jsou hotely Bad Gasteinvčetně polopenze, které jsou zařízené jak pro páry, rodiny s dětmi, ale i seniory. Disponují vlastními wellness službami a po náročném sportovním výkonu to ocení ne jeden klient. Stejně tak nabízí výborné polopenze nebo min. snídaně s typickými rakouskými pokrmy.

V Bad Gastein si na své přijou nejen lyžaři, turisté, cyklisti, ale také milovníci historie, protože dějiny Gasteinu jsou stejně fascinující jako přírodní krásy celého údolí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *