České Budějovice alias kolébka Jihočeského kraje

Nemáte chuť mačkat se v hloučku turistů u těch nejznámějších památek a chcete vidět něco, co není na mapách každého průvodce? Máme pro Vás tipy, které se vyplatí navštívit při pobytu na jihu Čech, ať už jste tu na chvilku nebo tu žijete. Přikládáme i záchytné body, kde se ubytovat při vícedenním výletění!

Tajemné vltavíny v centru Českého Krumlova

Přes veškerou lásku k pochmurným místům jako nejsou mučírna či doly v Krumlově tím pravým lákadlem, právě kvůli obrovskému zájmů návštěvníků. Je tu ovšem jedna alternativa, která vám dodá dávku tajemné atmosféry a uchvátí Vás natolik, že ji nenavštívíte pouze jednou. Řeč je o Muzeu Vltavínů, které se shodou okolností nachází jen pár metrů od zmíněné mučírny. V tomto muzeu Vás čeká skvělá interaktivní prohlídka se spoustou zajímavostí. Skvělou zprávou pro ženy je, že je zde také možnost zakoupení šperků, jimiž jsou například náušnice či přívěsek s vltavínem.

Příležitostí k ubytování v Českém Krumlově je hned několik, příkladem může být pohostinná Residence Muzeum vltavínů, která je známá pro svou historickou atmosféru a skvěle situovanému umístění, popř. dům kata Matěje, v apartmánech, penzionech, hotelech, ale i v soukromí. V Českém Krumlově je velmi trendy se ubytovávat přes couchsurfing nebo zvolit formu airbnb.

Čerstvý vzduch na bizoní farmě

Pokud patříte spíše k těm, kteří tráví volný čas v přírodě a nedají dopustit na zvířecí společnost, pak je jistá volba Bizoní Farma Smrhov, kousek od Krumlova. Čeká tu na vás možnost vyjížďky na koních, projížďky mezi bizony a pro šťastlivce je možné domluvit si zde i svatbu na statku. Pro děti jsou tu tenisové kurty i venkovní hřiště nebo nedaleké koupaliště Besednice, kde se mimochodem těží i vltavíny.

Gastronomie v Budějovicích 

Na druhou stranu při pobytu v jižních Čechách stojí za to vyzkoušet i nějaký ten kulinářský zážitek.  Restaurace v Českých Budějovicích např. Naše Farma vychází z české kuchyně s moderní úpravou všech pokrmů. Přátelská atmosféra umocní zážitek z lahodných pokrmů ještě o něco více. Dále můžete vyzkoušet např. vietnamskou, indickou, ale i další kuchyně.

Rezidence u černé věže

Výhodou restaurace Naše farma je, že od centra Budějovic vás dělí pouze 3 minut chůze. Komfortní ubytování v centru Českých Budějovic s obrovskou mírou pohostinnosti potěší zaručí příjemně strávený čas v Jihočeském kraji ať už jste zde na pracovní cestě či rekreačně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *