Čistá práce

Vnitřní omítky v domě, čistá práce

Je to vůbec možné? Každý, kdo se k něčemu podobnému někdy nachomýtl, viděl, že při přípravě omítky se nejdřív hodně práší, to když se sype suchá směs do míchačky. Pak se hodně cáká, když se k tomu přidá voda a pak už se vše vzájemně rozšlape po celém bytě. Co na tom, že předěláváte pouze jednu místnost, prach a špína je najednou všude.

Čistá práce, jde to i jinak

Kerastuk je omítkovou směsí, která je jako stvořená pro čistou práci. Směs je dodávána v připravených kbelících, takže se již nemusí nikam sypat ani vyklápět. Po jejich otevření vás ale příjemně překvapí, že Kerastuk je již namíchaný ve formě pastovité hmoty. Nemusíte tedy shánět ani žádnou vodu, kterou byste ještě cestou rozlili. Stačí pouze zamíchat, třeba starou vařečkou. Takže příprava je opravdu čistá práce.

Nanášení s minimem ztrát, vnitřní omítky, čistá práce

A abychom si i nadále nepřidělávali práci, vystačíme si při nanášení se zednickou lžící a s ocelovým a filcovým hladítkem. Směs nanesete na ocelové hladítko a s jeho pomocí natáhnete na připravenou zeď. Směs má ideální konzistenci, takže se výborně roztírá a skvěle drží na podkladu. Opět tak naděláte pouze minimum nepořádku. Po natáhnutí nechte povrch lehce zavadnout, zhruba tak, aby se k němu nelepila vaše ruka, a poté pomocí filcového hladítka srovnejte nerovnosti. Místo nejprve jemně navlhčete pomocí rozprašovače. 

Čistá práce,  rychlý úklid

A to je vše, máme hotovo. Výsledkem je hezká nová omítka v pokoji a také nesrovnatelně méně nepořádku, než při použití běžné sypké směsi. Ušetříte tak spoustu času, který byste jinak museli touto nezábavnou činností trávit. S Kerastukem je to zkrátka čistá práce.