Dovolená v jižních Čechách

Jižní Čechy patří mezi jednu z nejoblíbenějších turistických destinací v naší republice. Pohádkové hrady a zámky, krásná příroda, lázně, rozhledny, pivovary, zoologické zahrady, řeky, turistické a cyklistické trasy a mnohem více nadchne rodiny s dětmi, seniory i páry, kteří touží po relaxaci, turistice nebo se vyvětrat na kole. Pojďme se společně podívat na města Hluboká nad Vltavou, České Budějovice, Český Krumlov. Všechna města jsou od sebe kousíček a dá se naplánovat krásný itinerář, co vše chcete vidět během vaší dovolené.

Symbolem jižních Čech z hlediska hradů a zámku je bezpochyby Hluboká nad Vltavou, která se stala zároveň rájem filmařů. Hluboká nabízí nejen nádherný zámek s rozlehlou zahradou ideální pro romantické procházky, ale i možnost koupání v místním koupališti nebo návštěvu Zoo zahrady Hluboká nad Vltavou s Loveckým zámkem. Kolem Hluboké se nachází různé cyklostezky, které vedou např.  stezkou podél Vltavy do Purkarce ke Karlovu Hrádku a dál. Pro sportovce je ve městě postaven sportovní areál s příjemným posezením, lanovým centrem a špuntáriem. Milovníci golfu si můžou vyzkoušet místní zámecké 18ti golfové hřiště.

Necelých 15 km od Hluboké se nachází královské město s nádhernou historickou částí České Budějovice, kde si přijdou na své milovníci barů, diskoték, ale i památek. Město založil Přemysl Otakar II. Uprostřed se nachází Samsonova kašna a symbolem Budějovic se stala Černá věž, kam když vylezete, se můžete kochat nádherným výhledem po okolí. Rozhodně nezapomeňte navštívit Piaristické náměstí, Jihočeské divadlo, Jihočeské muzeum, plovárnu, Galerii Mariánskou, hvězdárnu a další. Ubytování České Budějovice – Residence U Černé věže nabízí komfortní apartmány přímo v historickém centru – vše máte po ruce a zároveň si užijete relax. Z gastronomického hlediska se nezapomeňte zastavit v restauraci Naše Farma – podnik, která si chová vlastní skot, bizony a ovce a Novohradských horách. Užijte si výborné posezení a ochutnejte gastronomické lahůdky.

20 km od Českých Budějovic se nachází další královské město – Český Krumlov, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Krásné královské město je každoročně navštěváno turisty z celého světa, magická atmosféra uliček okouzlí každého. V příkopě zámku se prohání 2 medvědi. Unikátem Českého Krumlova je i Muzeum Vltavínů, které je největší v České republice. Rozhodně se nechte unést šperky z vltavínů. Přímo v centru se můžete nechat ubytovat v Residenci Muzeum Vltavínů, hotel, který Vám nabídne originální pokoje v dobové tématice a určitě Vás maximálně nadchne. Po Českém Krumlově se nechází díky turistické atraktivitě oblasti nespočet barů, restaurací, apod. Zvědavci si můžou zaskočit  do Grafitového domu a prozkoumat podzemí. Rozhodně si vylezte na zámeckou věž a kochejte se nádherným výhledem na červené střechy a parádní meadndr Vltavy.

 

Když pokračujete po cestě dál zastavte se na Bizoní farmě ve Smrhově, krásný statek nabízí výhled na bizony, ovečky. Relax na kraji Šumavy. Podél Bizoní farmy se nachází spousta cyklostezek a turistických tras. V zimě, když popojede do Kaplice se můžete kochat pochodem Krampusů. A pokud plánujete svatbu, kdo se může pochlubit, že měl přímo svatbu na bizoní farmě.

Dále se můžete podívat na turistické trasy po Šumavě – Plešné jezero, Vítkův hrádek, Medvědí stezka, Kleť, hrad Rožmberk a další. Nebo se vydat na druhou stranu Česká Kanada, Jindřichův Hradec, Třeboň, Červená Lhota a další.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *