Vybíráme s vámi dveře do interiéru – interiérové dveře Praha

Vybrat kvalitní a stylové interiérové dveře není jen tak. Rozhodně by měly zapadat do celkového konceptu a splňovat estetické hledisko.  Mimo to by měly přiléhat k zárubním, dobře se otevírat i zavírat a nepropouštět zvuky. K neméně důležitým požadavkům patří snadná údržba a vysoká odolnost. Jejich vzhled však není jediné, co musíme zohlednit. Výběr interiérových dveří záleží na tom, do jakých prostor jsou určeny. Přinášíme vám rady a tipy, jak vybrat správné interiérové dveře.

Otevírání interiérových dveří

Před samotným výběrem dveří se rozhodujeme, zda zvolíme pravé, levé, posunovací, otočné či shrnovací dveře. Sebekrásnější interiérové dveře Praha by nám byly k ničemu, kdybychom vybrali špatnou stranu. Jak tedy určit o které křídlo jde? Levé dveře otevíráme směrem k sobě, levou rukou a panty jsou na levé straně. Pravé dveře mají naopak panty umístěny na pravé straně.

Vybíráme také mezi dvoukřídlými a jednokřídlými dveřmi. K dalším možnostem pak patří posuvné dveře Praha, které dokážou ušetřit mnoho místa. Tyto ještě dělíme na posuvné do pouzdra a posuvné na pojezdy. Oblíbené jsou také shrnovací dveře, které jsou na trhu již řadu let. Naopak k novějším variantám patří otočné dveře. U této varianty však musíme počítat s prostorem potřebným pro otevření dveří.

Dveřní výplň interiérových dveří

Vhodnou výplň dveří posuzujeme podle toho, kde se budou interiérové dveře Praha nacházet a jakým vlivům budou vystaveny. Standardně se na dveřní výplň používá voština, což je papír formovaný do včelích pláství. Jde o oblíbený materiál, protože patří k těm levnějším, ale počítat musíme s menší odolností. Dále pak se využívá děrovaná dřevotříska, která poskytuje lepší izolaci, tlumí zvuky a má delší životnost. Pak je tady ještě dřevotřísková deska, což je nejdražší varianta, ale také nejodolnější. Zvolit můžeme i kombinaci skla nebo rovnou celoskleněné dveře.

Povrchová úprava interiérových dveří

Stejně tak, jako vybíráme dveřní výplň, musíme při výběru povrchové úpravy brát v úvahu, kde budou dveře umístěny. Jednat se může o dýhu, fólii, laminát, masív a další materiály. Povrchová úprava je důležitá především v tom, zda budou interiérové dveře Praha vystaveny vlhku a vyšší zátěži. Dekor už je pak čistě osobní preferencí. Rozhodně nepodceňujeme bezpečnost. Bezpečnostní dveře Praha počítají s vyššími nároky na odolnost proti vniknutí cizí osobě, hluku, kouři a opotřebení.

Interiérové dveře Praha

www.dverepb.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *