Foukaná izolace šetří peníze a zdraví člověka

Přemýšlíte nad zateplením staršího domu a počítáte si v hlavě kolik budou náklady a jaká bude návratnost investic? Rozhodně se nebojte sáhnout po kvalitnějším materiálu, jako je foukaná izolace, která Vám zajistí bydlení s minimálními náklady na vytápění nemovitosti stejně jako zdravé prostředí.

Když se zateplení nemovitostí u nás začalo dostávat do povědomí, nabíralo na trendu, zateplovalo se převážně polystyrenem, ale pozor na něj. Polystyrem má perfektní vlastnosti pro udržení tepla, ušetří peníze, ale musí mít důležitou vlastnost, a to odvětrávat vzniklou vlhkost z interiéru, protože díky ní se slušně zadělává na plísně a následné zdravotní problémy!

Parádní vlastnosti má foukaná izolace, konkrétně celulóza. Je to přírodní materiál z rozvlákněného dřevitého papíru. Celulóza má vynikající schopnost na sebe vázat vlhkost a propouštět jí ven z interiéru, tedy uvnitř žádnou plíseň v bytě nenajdete! V zimě zajistí tepelný komfort a v létě na druhou stranu udržuje v místnosti příjemný chládek – parádní přírodní klimatizace zdarma. Při odpařování vody se totiž snižuje teplota okolí.

Pokud zateplujete střechu, musíte ovšem brát na vědomí, že do foukané izolace nesmí natéct voda a mít jistotu, že ve střeše není díra. Celulózová izolace ma samozřejmě savé vlastnosti a pohlcuje vlhkost, ale není stavěná na nadprůměrný přítok vody –  poté chemické látky, které jí dělají vyjímečnou jsou odplaveny a ona ztrácí svoje savé schopnosti vlhkosti a kompletní izolace.

Aplikace foukané izolace je přitom maximálně jednoduchá, nevznikají žádné odřezky a tím šetří náklady. Rychlá aplikace, která vyplní i ty nejmenší prostory tak, aby nevznikaly tepelné mosty se dokonale hodí na střechy rodinných domů, ale i paneláku.

Pro více informací a nezávazné kalkulaci nás prosím kontaktujte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *