Granule pro psy a hračky- to vše pro vaše miláčky

Psí granule 

Představují skutečný základ výživy dnešních psů. Trh je natolik široký, že si vybere opravdu každý kdo se rozhodne pro granule. Vše se odvíjí od ceny, které jste ochotni do svého čtyřnohého kamaráda vložit. Obecně platí čím dražší krmivo tím kvalitnější. Granule pro psy dělíme na:

ekonomická – levná, cenově dostupná pro každého.

prémiová – ideální poměr cena/kvalita

super prémiová- sice dražší ale kvalitní

Granulovaným krmivem krmilo v roce 2014 95% majitelů psů, z toho vyplývá, že oblíbenost granulí pro psy stále roste.

Nejen výběr správné kvality, ale i skladování je významný faktor ovlivňující kvalitu granulí pro psy. U obchodníků je důležité aby byli granule skladovány na suchém, chladném,tmavém místě v uzavřeném původním obalu. Případně fungují jen jako překupníci bez skladů a pak se původního skladu nedopátráte. Těmito pravidly je žádoucí řídit se i doma, otevřený pytel granulí pro psa uzavírat,případně granule pro psy přesypat do uzavíratelné dózy. Při nesprávném skladování granulí pro psa dochází k žluknutí tuků, degradaci vitaminů. Při extrémním zanedbání může docházet i k zplesnivnění a znehodnocení granulí.

Hračky pro psy

Hračka pro psa z tvrdé gumy se většinou vyrábí plná, dutá a dutá s pískátkem. Jsou značně těžké a velmi pevné. Pokud se jedná o hračku vyrobenou z jednoho kusu vyznačuje se velkou životností. Hračky pro psy z tvrdé gumy bude Vašemu psovi dělat radost dlouhou dobu. Je pravděpodobnější, že bude ztracena, než že by ji pes zničil. Varianta duté hračky je atraktivnější. Už jen tím, že pes je schopen ji skusem deformovat. Hračka pro psa balónek na šňůře je zároveň dobré přetahovadlo i aport. Nejčastěji dojde ke znehodnocení hračky překousáním provazu, pokud necháte psa s hračkou o samotě. Ten se však dá nahradit. Deformace hračky je doprovázena písknutím. Tato varianta je také velice odolná. Touto kombinací získáme balón na šňůře s dlouhou životností. Hračka je neocenitelná pomůcka při výcviku.

Bavlněné hračky pro psy bývají často doplňovány hračkami z jiných materiálů – lité gumy, latexu, vinylu, které jsou na laně zavěšeny. Bavlněné uzly také mohou vytvářet imitace končetin gumových zvířat nebo třásně na jiných tvarech vinylových hraček. Bavlněné hračky pro psy jsou vyráběny z bavlněných lan. Lano má na každém konci uzel, aby se netřepilo, bylo těžší a dalo se s ním házet, a tím mohlo sloužit jako aport. Časem se z obyčejného lana s dvěma uzly vyvinuly hračky se systémem uzlů vytvářející válce a smyčky. Na smyčku může být navlečen tenisák fixovaný uzlem ve tvaru válce. Uzly z bavlny pro psy mají vysokou odolnost. Vlákna bavlny nechávají mezi sebe bořit psí zuby a uhýbají před nimi, pro psa je tedy velice obtížné uzel roztrhat. Nevýhodou je však nasákavost materiálu

Různorodost tvarů hraček pro psy je téměř nekonečná, stejně jako barevné variace a velikosti. Většina zákazníků neví, jakou z nabízených hraček si pořídit pro psa. Je třeba si však uvědomit, k jakému účelu se hračka psovi pořizuje. Hračky pro psy jsou často součástí jejich života. Hlavně pro malá štěňata, která objevují svět. Často však jako hračku považují všechno kolem sebe. Pokud se jim ale ukáže, co hračky jsou a co ne, brzy to pochopí a nebudou ničit věci v domácnosti. Některým psům vydrží hravost i v dospělosti. Hračky pro psy jsou vyráběny z tvrdé gumy, z latexu, vinylu, plyše, froté, bavlny a dřeva. Každý tento materiál má své výhody.

Vinylové hračky pro psy mají asi nejnižší životnost, proto také patří do nižší cenové třídy. Pes, který si hraje s vinylovou hračkou pro psy, by měl být pod dozorem, aby kousky poškozené hračky nekonzumoval.

Plyšové hračky pro psy jsou ušity pevnou nití z pevného materiálu. Ani tak však nejsou schopny odolat psím dovednostem v ničení. Notoričtí ničitelé budou mít z plyšové hračky jistě radost, ale vzniklý nepořádek a krátká životnost zřejmě neudělá radost majiteli psa. Plyšové hračky zvyšují svoji atraktivnost implantováním pískátek nebo zvukových strojků, imitujících např. psí štěkot. Vyrábí se i plyšové hračky pro psy, které mají různá zvuková zařízení v odlišných částech těla, např. každá noha plyšového zvířete vydává jiný zvuk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *