Jak mít před domem zelený trávník

Základem  kvalitního trávníku je především dobrá zahradní technika– benzínová nebo elektrická sekačka a také vertikutátor.  Jak by však bylo vhodné při péči o váš trávník postupovat?

Výsev
Osivo vysévejte od konce dubna-začátkem května do konce října. V tomto období má půda tu správnou teplotu.

Ještě jeden pro vás tip: jednotlivé stopy navzájem překrývejte aby jste zamezili neosetým místům. Pro pravidelnou aplikaci osiva a hnojiva pro výsev nových trávníků používejte sypací vozík.
Naše doporučení: před samotným výsevem aplikujte hnojivo pro výsev nových trávníků. Dosáhnete tím mnohem rychlejšího a jistějšího zacelení trávního drnu a tím můžete váš nový trávník mnohem rychleji využívat.

Závlaha
V prvních třech týdnech přísně dbejte na to, aby byla půda neustále vlhká. Především povrch půdy nesmí v žádném případě vyschnout, protože s ní by zashnuli velmi citlivé klíčící travní jedinci – hrozí nenávratné škody. V suchém období proto zavlažujte několikrát denně 10 minut.

Vertikutace
Pravidelně provádějte vertikutaci: vertikutací odstraníte z trávníku travní plsť a mech. Nejvhodnější je provádět vertikutaci před prvním hnojením na jaře.

Pravidelná zálivka: V  extrémním létě by měl být trávník 2x týdně zavlažen až do hloubky kořenového systému – minimálně 20 minut. Dosáhnete tím hlubokého zakořenění vašeho trávníku.

Pravidelně sečte trávník: trávník pravidelně sečte vždy na stejnou výšku. Právě při se pravidelném sečení se uplatní kvalitní sekačka.

Hnojení
Pravidelně přihnojujte: po 6 týdnech aplikujte na nový trávník zvláštní hnojivo s dlouhodobým účinkem. Optimální je hnojení třikrát za rok, na extrémně zastíněných plochách může být i potřebné hnojení i vícekrát.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *