Jak si usnadnit začátky podnikání

Začít podnikat neznamená jen vybrat si oblast činností a ihned začít s aktivitami. Od rozhodnutí k realizaci projektů vede poměrně dlouhá a administrativně i časově náročná cesta. V případě, že na zajišťování  právních a administrativních záležitostí nemáte dostatek času ani znalostí není od věci zamyslet se nad tím, zda nevyužít služeb odborníka. Už jen založení společnosti, pod jejímž jménem jste se rozhodli podnikat, zabere nějaký ten čas a proto můžete začít tím, že se začnete zajímat o pořízení společnosti na klíč.

Pokud jste se zatím s tímto termínem nesetkali, věřte, že je to dnes běžně využívaná služba. Jedná se o předzaložené společnosti, které jsou specializovanými firmami nabízeny k prodeji. Firmy mají již daný název, jsou zapsané v obchodním rejstříku, mají své jednatele i složený základní kapitál. Proto je v případě pořízení takové společnosti vše rychlejší, než když budete usilovat o založení od úplného začátku sami. Pokud majiteli nové firmy nebudou některé její náležitosti vyhovovat i s tím se dá pracovat. Po dohodě se společností, která firmu prodává, jdou její specifikace měnit. Název si vyberete podle svých představ a stejně tak můžete změnit i sídlo firmy. K tomu můžete využít nabídku virtuálních sídel, která Vám umožní zapsat Vaši novou společnost na lukrativní adrese, a to např. na adrese Praha 1 nebo Brno, což Vaší firmě vytvoří před zákazníky jistě velmi dobrou vizitku. Nicméně, pokud se chcete vyhnout vícenákladům, je dobré vybírat tak, aby společnost co nejvíce odpovídala Vašim představám. Na změnu názvu či sídla je totiž nutné vynaložit další finanční prostředky.

Tímto výpis služeb, kterými si můžete začátky podnikání usnadnit, nekončí. Využijte nabídku pronájmu konfereční místnosti, kde můžete uzavírat Vaše obchody, aniž byste platili drahý pronájem za vlastní kanceláře. Dále můžete využít služby vedení účetnictví, které zahrnují široké spektrum činností, a to od běžných účetních služeb, přes zastupování Vaší firmy před úřady až po zpracování výkazů či podávání přiznání.

A jedna rada na závěr. Ověřte si, zda kupovaná společnost nevyvíjela již před časem obchodní aktivity, mohly by Vás nemile překvapit skryté dluhy. Před tímto krokem je dobré chránit se notářsky ověřeným dokumentem, který potvrzuje bezdlužnost společnosti.

One thought on “Jak si usnadnit začátky podnikání

  1. Společnost je dobré založit si sám. Je to dobrá první zkušenost, při které se začnete nořit do systému. Co se týče virtuálního sídla, tak to může být velice zajímavý nástroj. Logický krok je, že když nemáte na kancelář, tak si zaregistrujete svůj domov, jako sídlo. Ztratíte tak ale část svého soukromí a někteří vaši zákazníci reagují na panelák na kraji Vršovic hůře, než na adresu z centra. 🙂 Mě při rozjíždění podnikání virtuální sídlo velice pomohlo. Záleží, jak ho člověk dokáže využít, ale svoje místo určitě má. Spolupracoval jsem se společností Comeflex, tak můžu určitě doporučit. 🙂 https://comeflexoffice.cz/sidla-firem-praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *