Jaké existují vodovodní baterie a jak vybrat tu pravou

Při koupi koupelny je potřeba se zamyslet nad tím, kterou koupelnovou baterii si vybereme. Víme, že nabídka na trhu je velmi široká, a je pak tedy obtížné se v tomto odvětví zorientovat. Nejběžnější typy vodovodních baterií vám tedy  představíme v tomto článku.

Vodovodní baterie jsou vyráběny v různých tvarech i provedeních. Důraz se klade především na úspornost a komfort užívání koupelnové baterie. Podle ovládání rozdělujeme  baterie pákové, kohoutkové, termostatické nebo bezdotykové.

Kohoutkové baterie jsou vhodné nad vanu, kdy při jejím napouštění nemusíte nastavovat optimální poměr teplé a studené vody. Pákové baterie umožňují mnohem lepší citlivost a nastavení vody. Také jsou praktičtější než kohoutkové. Dá se s nimi manipulovat jen jednou rukou. Pákou nastavujete tlak i teplotu. Bezdotykové baterie ovládáme přerušením paprsku, s přednastavenou teplotou a tlakem vody. Často je najdeme v restauracích, klubech apod. Jejich výhoda tkví hlavně v hygienickém hledisku a snadné obsluze. Termostatické baterie mohou oproti běžným bateriím ušetřit až 50 % vody. Automaticky směšují studenou a teplou vodu. Nastavíte požadovanou teplotu vody a baterie automaticky míchá teplou a studenou. Jsou bezpečné především pro děti, protože mají bezpečnostní pojistku.

Soustřeďte výběr koupelnové baterie vzhledem k místu jejího upotřebení. Z tohoto hlediska rozlišujeme několik základních typů koupelnových baterií. Umyvadlové baterie rozdělujeme na nástěnné, stojánkové, a podomítkové. Jejich využití nabízí úsporu místa a komfortní ovládání. Mohou se také vyskytovat s výsuvnou sprchou, s bidetovou sprchou nebo pouze pro studenou vodu. Sprchové baterie najdete v nástěnném a podomítkovém provedení. Vanové baterie jsou nejčastěji nástěnné a podomítkové. Narazíte však i na stojánkové baterie, které se upevňují na okraj vany nebo na podlahu. Takové bidetové baterie se však vyskytují pouze ve stojánkovém provedení.