Jihočeský kraj je nejrychleji rostoucím regionem v rámci cestovního ruchu

Českou republiku v minulém roce navštívilo celkem 31 milionů turistů. Cestovní ruch tak zaznamenal další rekordní rok. Nejvíce vzrostly příjezdy turistů z Číny, Ruska a Jižní Koreje a to hlavně díky rostoucí popularitě České republiky jako bezpečné destinace s nádhernou krajinou.

Podle odhadu u nás návštěvníci utratili celkem necelých 230 miliard Kč. Turisté si Českou republiku oblíbili kvůli nákupům a trávení dovolené.

Výsledky monitoringu za loňský rok ukázaly vzrůstající trend návštěvnosti jižních Čech a jeho rekordní přínos. Díky čím dál tím většímu počtu turistů hlásí hotely v Českých Budějovicích rekordní obsazenost. Tomuto rozmachu se samozřejmě snaží přizpůsobit ubytovací i stravovací zařízení. Navyšují svojí kapacitu, zlepšují služby a snaží se turisty nalákat na zajímavé akce, například  restaurace v Českých Budějovicích se naopak snaží turisty nalákat na tradiční česká jídla.

 

Průměrně stráví turisté na jihu Čech ročně 20 milionů dnů a nocí. Nejčastěji využívají ubytování v Českých Budějovicích a ubytování v Českém Krumlově. A to hlavně díky jejich blízkosti k národním památkám. Turisty také do Českých Budějovic láká nový web, který jim radí jak objevit zajímavá místa, vybrat správný hotel, atrakci nebo jakou restauraci zvolit. Také zde turisté naleznou program s plánovanými akcemi.

V Českých Budějovicích je největším lákadlem pro turisty Černá věž a náměstí Přemysla Otakara II., poté se většina vydává na hrady a zámky v okolí. Tradičně na zámek Hluboká nad Vltavou, nebo do Českého Krumlova.

Letos se České Budějovice připravují na oslavu sto let od vzniku Československa. Destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko, se chce letos zaměřit na sto let republiky ve spojení s gastronomickými zážitky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *