Jižní Čechy – klenot turistiky

Tipy pro poslední letní dny a pestrobarevný podzim

Prázdniny jsou za námi a volna letos už moc nezbylo. Jediným způsobem, jak si užít ty poslední letní dny jsou tedy víkendy. Kam ale vyrazit, aby to i na tu krátkou dobu stálo za to? Chybu rozhodně neuděláte, když navštívíte nejzajímavější místa jižních Čech – okolí Českých Budějovic a Krumlova.

Křížová cesta Římovem

V malebné obci vzdálené 15 km jižně od Českých Budějovic se nachází historické poutní místo, které vzniklo v 17. století. Takzvaná Římovská pašije čítá celkem 25 nádherných barokních kapliček. Na trase dlouhé 5 km vás čeká nenáročný terén a půvabná, typicky česká krajina s rozmanitou přírodou. Specifická je tato křížová cesta tím, že dokonale kopíruje pravé křížové cesty v Jeruzalémě. Procházka vhodná na dopoledne, vám nezabere déle než hodinu a půl.

Kultura v Českém Krumlově

Po pobytu na čerstvém vzduchu Vám jistě vyhládne a proto doporučujeme posilnit se cestou v rodinném Bistru Libra, kde Vás jistě potěší domácími dobrotami a specialitami z české kuchyně.

Další zastávkou, kterou rozhodně nesmíte opomenout je samotný Český Krumlov. V případě pěkného počasí na Vás čeká historické centrum města, dech beroucí parky či okolí řeky, kterou v létě rádi sjíždějí vodáci. Prahnete-li po kulturním zážitku, pak Vás jistě potěší, že se v Českém Krumlově nachází otáčivé hlediště.

V deštivém počasí je pak možnost navštívit zámek, grafitový důl nebo Muzeum Vltavínů, kde na Vás čeká tajemné poznání původu besednických nalezišť. Nakonec, takový upomínkový prsten s vltavínem je lepší, než obyčejné předměty z info-center.

Pokud bydlíte příliš daleko a takovýto jednodenní výlet by se vám nevyplácel, pak nemusíte smutnit. Ubytování v Českém Krumlově není nijak drahé a lidé jsou zde velmi pohostinní. Jistotou může být Residence Museum Vltavínů, která je navíc kousek od centra a zámecké zahrady, která je dokonalá pro romantické večerní procházky.

Další nedaleké výlety

Hrad Pořešín s expozicí hradního muzea, jehož historie sahá až do 14. století. Majestátně se tyčí na skalnatém ostrohu nad řekou Malší. Za krásného počasí se vinou podél řeky a hradu krásné pěší stezky a rozhodně nechybí ani lesy plné voňavých hub, borůvek a brusinek. Stejně tak můžete vyrazit na oblíbený Vrch Kohout, Hrad Louzek, zříceninu hradu Sokolčí, rozhlednu Slabošovku,na zámeček Schrötter, Buškův Hamr, do sýpky Horní Stropnice. Rádi vyzkoušíte nebo hledáte něco netradičního? Nechte se povozit na koních a přijeďte se podívat na bizony! Můžete absolvovat i projížďku mezi bizony. Užijte si tak svůj volný čas poblíž kaplice na Bizoní farmě, kde si stoprocentně užijete pobyt s dětmi, ale i v práci, dokonce se tam dá pořádát i pravá jihočeská svatba na farmě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *