Kapslové kávovary

Někdo považuje kávu za životabudič a dává si jí ihned po probuzení. Jiný až cestou do práce nebo v práci díky kávovému automatu. Tak či tak si mnoho z nás neumí den bez kávy představit. Ranní káva je prvním šálkem a druhý většinou následuje o polední pauze, po dobrém obědě.

Káva do kanceláře

Nápojové automaty ve firmách jsou dnes již běžným vybavením. Každý člověk má jinou toleranci na kávu a její množství vypité během dne. Je to zcela individuální, ale dalo by se říci, že 200 až 300 mg kofeinu za den je neškodné. Pro představu jeden šálek kávy má zhruba 75 mg kofeinu. Některé mýty už byly podle vědeckých studií dávno vyvráceny. Káva nedehydratuje organizmus, nezpůsobuje celulitidu, nemá vliv na produkci inzulínu ani na snižování či zvyšování tělesné váhy.

Nevěřte starým blábolům

Studie odsuzující kávu jsou zastaralé, kdy se vycházelo z pití „turka“. Ten by se neměl pít, když se dlouho luhuje, protože se takto do nápoje dostávají deriváty, které vznikají z přepálené celulózy. Kávu je lépe přefiltrovat hned po spaření. Už z toho důvodů nelze srovnávat pití kávy dříve a dnes. Dnešní technologie automatů na kávu je důmyslná a myslí i na zdraví člověka. Avšak ani zde se nevyplatí šetřit. Extrémně levné kávové automaty nebudou zcela dokonalé a rovněž se vyvarujte neznačkovým kávám. Může se jednat o kávy napadané plísní: aflatoxin a ochratoxin. Při pražení se tyto rakovinotvorné zárodky nezničí a navíc podle chuti absolutně nic nepoznáte.

Proč si dopřát kávu

  • Chcete si zlepšit náladu? Pak utíkejte k nejbližšímu kávovému automatu. Káva zlepšuje náladu a zvyšuje energii. Obsažený kofein stimuluje centrální nervový systém a z žaludku i střev se vstřebává do krve a následně do mozkových buněk. Ty nastartuje ke zvýšení činnosti.
  • Podporuje trávení tím, že zvyšuje tvorbu žaludečních šťáv a dává žaludku povel, aby se rozhýbal. Právě proto je i dobrým pomocníkem u hubnutí. Vyvarujte se pití kávy pouze při vysokém tlaku a těhotenství. Vám naopak doporučujeme využít nápojové automaty, kde vaše chuťové ukojíte dobrým čajem či horkou čokoládou.
  • Bylo zjištěno, že káva je ochráncem před některými civilizačními chorobami. Pravidelné popíjení kávy v malých dávkách se podílí na snižování rizika vzniku Parkinsonovy či Alzheimerovy nemoci a cukrovky. Snadnou přípravu vašeho oblíbeného moku vám zajistí kapslové kávovary, které jsou v poslední době velmi oblíbené a pronikají z kanceláří také do běžných domácností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *