Lamborghini

Pod značkou Lamborghini si každý představuje luxusní, drahá auta, která si mohou dovolit jen ty nejbohatší podnikatelé. Ale kam až sahá historie Lamborghini? Na čem začínala? Co pro ní bylo typické?

Legendární italská značka začala budovat své jméno díky traktorům! Ferrucio Lamborghini – zakladatel – se narodil ve farmářské rodině. K zemědělským strojům měl velmi blízko již od útlého dětství. V roce 1948 založil firmu Lamborghini Trattori S.p.A. na výrobu traktorů. K výrobě prvních traktorů musel Lamborghini použít díly z vyřazených válečných materiálů. Díky zkušenostem ve válce se Lamborghini stal velmi vyhledávaným mechanikem a mnozí jej nazývali géniem v oboru. Díky tomu i firmě Lamborghini Trattori spoupalo renomé a produkce se postupně rozvíjela od výroby 1 traktoru týdně na cca 200 ročně. Tyto traktory byly mezi farmáři a širokou veřejností považovány za velmi spolehlivé a kvalitní zemědělské stroje. Rok 1969 znamenal zvýšení produkce na 5000 traktorů za rok. 70. léta znamenala pro zemědělskou techniku Lamborghini finanční problémy – společnost byla nucená prodat celý svůj podíl konkurenční firmě SAME, která vlastní Lamborghini Trattori dodnes. V současnosti je zemědělská technika Lamborghini považována v Itálii za společnost s dlouholetou tradicí, kvalitou a spolehlivostí. Sportovní automobily se na trhu objevily až v letech 1962/1963, kdy byly položeny základy  společnosti Automobili Lamborghini.

Zemědělská a komunální technika Lamborghini se vyznačuje nadčasovým designem, maximálním výkonem, jednoduchostí ovládání a těmi nejmodernějšími technologiemi. Stříbrná barva této italské technologie začíná maximálně vzbouzet zájem na výstavách i v samotných prodejnách – v České republice se čím dál více objevuje na polích, ale i v komunálním sektoru. Traktory Lamborghini patří mezi jedničky na českém trhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *