Na kole do Hluboké nad Vltavou a Purkarce

Užijte si kouzlo jedné  z nejkrásnějších cyklostezek, která se v jižních Čechách nachází. Vede turisticky vyhledávanými cíli a rozhodně stojí za to vyčletnit si na ní celý den.

Pokud máte ubytování v Českých Budějovicích, vyjedete přímo na cyklostezku, která vede z Českých Budějovic podél Vltavy až na Hlubokou. A poté z Hluboké nad Vltavu až do Purkarce. Na jednotlivých místech je velká řada míst, kde rozhodně stojí za to zastavit a udělat si procházku.

Cyklostezka se dělí tedy na 2 části:

České Budějovice – Hluboká nad Vltavou (cca 12 km)

Náročnost: malá, celková doba ujetí – max 45 min.

Trasa vede podél Vltavy z obou břehů řeky (ideálně začít od Dlouhého mostu). Levý břez cyklostezky je vyasfaltovaný a pravý břeh je vyasfaltovaný pouze z části. Pokud chcete zvolit místa kola inliny rozhodně volte levou stranu Vltavy, ať Vás pak nepřekvapí terén. Obě strany cyklostezky podél vltavy jsou rovinatého povrchu a jsou vhodné pro všechny věkové skupiny i pro jízdu s cyklovozíkem nebo kočárkem. Podél řeky pojedete až do malé vesničky Bavorovice, kde se můžete občerstvit v místní hospůdce nebo si dát na cestu výbornou točenou zmrzlinu. Poté pokračujete zadem ke sportovnímu areálu na Hlubokou nebo zdruhé strany je vedená cyklostezka kolem popravčího vrchu až  k Zoo Hluboká, kde si můžete udělat první zastávku v královské zoologické. Jedná se o menší zoo, která je postavena společně s loveckým zámkem Ohrada na břehu Munického rybníka. Zoo je velmi pěkně udržovaná a nabízí k vidění exotická i domácí zvířátka – rozhodně stojí za to navštívit. Poté se můžete podél Munického rybníka vydat do centra Hluboké nad Vltavou, kde na vás čeká jedna z nejdůležitějších atraktivit cestovního ruchu v jižních Čechách – romantický zámek Hluboká nad Vltavou. Když navštívíte zámeckou věž naskytne se vám dechberoucí výhled do krajiny na celé jižní Čechy. V Hluboké si můžete zahrát i Golf a odreagovat se ve sportovním areálu třeba na lanové stezce ve výšce 8 m. Pokud od zámku budete pokračovat dál na hlavní silnici podél zámku dojedete do Zámostí, kde se točí výborná zmrzlina a je to hlavní zastávka vášnivých cyklistů. Zde navážeme dále na cyklostezku podél Vltavy, která vede dokonalou přírodní scenérií.

Hluboká nad Vltavou – Purkarec (cca 12 km)

Náročnost: mírně obtížná, max doba ujetí: 1,5 hod.

Z Hluboké vede asfaltová cesta podél řeky přes starou oboru lesem a podél meadrů Vltavy po lehce kopcovitém terénu. Hradiště Baba se vyjímá na kopích staré obory, stejně tak Kampanová štola a přísptřešek Hamry. Po cestě objevíte studánku u odpočívadla. Postupně dorazíte ke zřícenině Karlův Hrádek, který si nechal vystavět jako lovecké sídlo Karel IV, ovšem nikdy se tam neobjevil. Ve zřícenině si můžete opéct špekáčky a parádně  zaregistrovat. Po cestě od Karlova hrádku zamíříte přímo do Purkarce a tam si můžete dát skvělou polévku a pivíčko. Poté se vydáte zpět.

Stezka Vás určitě nadchne jak parádní dostupností od ubytování v Českých Budějovicích, tak po jednotlivé body, které budete zajisté chtít navštívit. Užijte si svojí dovolenou na plné pecky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *