Proč je pravidelná kontrola hydroizolace ploché střechy nezbytná

Hydroizolace ploché střechy jak už název vypovídá, je efektivní ochrana ploché střechy proti zatékání vody do domu. Právě zatékání vody do domu může, a v podstatě působí na zdraví člověka – vlhko uvnitř domu způsobuje plísně a podporuje vznik bakterií, které pak dýcháme každý den. Kontrola hydroizolace každého panelového domu se má provádět každý rok zkušeným pracovníkem, který odhadne při každoroční kontrole její stav – pozorují se možné vzniklé boule, výdutě, praskliny v povrchu, když se folie vytrhává z kotev. Pokud technik zjistí problém, je třeba jej řešit včas, protože náklady se mohou díky odkládání vyšplhat až k nebeským výškám.

Kdy si přivolat na posudek technika? Na jaře, když sleze sníh a střecha zažije pár jarních dešťů, kdy je možné zpozorovat zatékání. Pokud je hydroizolace starší jak 8 let, je třeba zvýšit pozornost při pravidelných kontrolách.

Pokud hydroizolace nevydrží v bezchybném stavu alespoň 8 let, je chyba zřejmě na straně montážní firmy – nepoužila kvalitní materiál, špatně provedla hydroizolační práce, nevhodně zateplila střechu tak, že neodvádí páry z domu a namáhá tak střechu zespodu.

Kontrolu rozhodně neprovádějte pouze svým laickým okem, ale opravdu si přivolejte technika, který střechu pořádně prohlédne, řekne Vám stav a popřípadě doporučí vhodná řešení. Více o hydroizolaci naleznete zde, v případě jakéhokoliv dotazu nebo poptávky nás neváhejte kontaktovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *