Půjčení auta v Marseille

Rozloha města je impozantní, a pokud se nechcete trápit s automatem na veřejnou dopravu, udělejte to jako my. Zašli jsme do autopůjčovny a jednoduše si auto půjčili. Možná si říkáte, že z České republiky je to sem přes Německo nebo Rakousko a Itálii kousek, ale obezřetnost je zrovna tady na místě. Místní půjčovny jsou totiž skvěle zařízené a znají zdejší poměry. Provoz je hustý a díky úzkým uličkám se špatně parkuje. Popíjení pastisu od časného rána řidičským schopnostem místním obyvatelům také zrovna nepřidá. Až zde budete, všimněte si, jak jsou všechna auta otlučená. Když narazíte do sloupku, klid, o nic nejde. Trochu vycouváte a jedete dál.

Ale abychom nezůstali jen u negativ, toto město mě, i přes výše zmíněné, naprosto uchvátilo. Nejde jen o zdejší památky, jako Musée des civilisations de l’Europe et de la Méditerranée při Vieux-Port de Marseille s ruským kolem a restauracemi s těmi nejlepšími recepty na bujabézu. O Château d’If, malebné uličky, čtvrť Cours Julien nebo Basilique Notre-Dame de la Garde. Jistě, všechna tato místa (a mnoho dalších) si jako turisté nenechte ujít. Jde o zdejší uvolněnou a naprosto tolerantní atmosféru. Jako návštěvník nepocítíte téměř žádné omezení. Panuje zde pohodová a uvolněná atmosféra kdy se nic neřeší, na každém rohu je vidět tolerance a vzájemná pomoc, radost a veselí.

A jestli se nechcete zaměřit jen na město, zajeďte si do Sourmiou. Je zde nádherná pobřežní krajina, která vyloženě láká k pěší tůře. Skalní povrch není pro začátečníky. Připravte si také velkou svačinu a zásobu nápojů. Není zde žádná restaurace ani stánek, kterého byste mohli použít. Odměnou vám bude koupání v té nejčistší zátoce na tomto pobřeží. Nebývá zde ani tolik lidí, jako na četných městských plážích.

Nevynechejte ani „pravé provensálské město“ Aix-en-Provence. Nachází se asi 30 kilometrů od Marseille a dostanete se sem po pohodlné dálnici. Jedná se o univerzitní město s bohatou historií sahající až do keltské doby. V porovnání s Marseille je znát, že zde žije zámožnější část jihofrancouzské populace. Obdivovat zde můžete bohatě zdobenou architekturu, četné parčíky, fontánky a různá zákoutí. Často se zde pořádají různé kulturní a společenské akce. Ani voda vám zde chybět nebude, nad městem je vystavěno moderní koupaliště.  

Půjčení auta je tedy velmi pohodlný způsob, jak mít klid na duši (nikdo neotluče to vaše), získat větší záběr na výlety a neomezovat se pouze na veřejnou dopravu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *