Rozhodli jste se ukončit podnikání a nevíte jak na to?

Rozhodnutí o ukončení podnikatelských aktivit není v rámci podnikatelské činnosti ničím neobvyklým. Po tomto kroku obvykle přichází na řadu otázka, jaký postup zvolit. A to, zda firmu odprodám či převedu obchodní podíl na jinou osobu nebo firmu zlikviduji. Ať už se rozhodnete pro kterékoliv řešení, znamená to pro Vás nejen poměrně rozsáhlou administrativní činnost, ale také správný postup z hlediska právního.

 A co může podnikatele vést k rozhodnutí podnikání ukončit? Může se jednat o různé důvody, mezi které např. patří:

  • rozhodnutí obchodního soudu, pokud např. chybí potřebná podnikatelská oprávnění
  • uplynutím doby, po kterou měla být společnost zřízena
  • splnění úkonu, pro který byla založena
  • skutečnost, že firma není schopna vykonávat činnost, pro kterou byla založena

Během procesu likvidace musí firma podstoupit různé fáze, kdy se vypořádává majetek společnosti, jsou uvědomováni věřitelé a uhrazovány vzniklé závazky. Společnost je definitivně zrušena v okamžiku, kdy je vymazána z obchodního rejstříku.

V rámci aktivit na trhu se naše firma snaží působit nejen jako poradní faktor, který podnikatel může vyhledat, ale také aktivní prvek, který Vám se samotným krokem pomůže. V případě, že podnikatel naši firmu osloví a navštíví v našem sídle na Praze 1, probereme s ním veškerou problematiku a zpracujeme nabídku na míru. Společnost pak můžeme převést na nás nebo poradit s její likvidací. A to jak po stránce zpracované dokumentace, tak po stránce komunikace s příslušnými orgány.

A jaké další služby u nás můžete nalézt? Nabídneme rovněž pomoc při založení nové společnosti, a to nejen se sídlem v Praze. Dále zajistíme vedení účetnictví a komunikaci s příslušnými úřady, poradíme jak zařídit virtuální sídlo v Praze, zajistíme nominee service atd.

Ať už Vás zaujala jakákoliv z nabízených služeb, stačí si sjednat schůzku na sídle  firmy či nás kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře na stránkách www.sidlofirmy-praha.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *