Stoupačky v paneláku a jejich možná nebezpečí

Při pravidelném používání  zařízení pracujících se vzduchem je třeba se pravidelně starat o jejich pročištění, aby nebyla ovlivněna jejich funkčnost – ať už je to klimatizace u auta, klimatizace v bytě/domě, filtry fénů, filtry přímotopů, apod.

Právě stěny stoupaček v panelových domech díky zabudovaným odvětrávacím systémům z koupelny, WC a kuchyně zachytávají a kumulují prachové části, mastnoty a další nečistoty, které jsou produkovány ostatními obyvateli domu na základě běžného denního provozu domácnosti. Karbonizované mastnoty vsakované digestoří do větracích šachet ve stoupačkách obsahují organismu nebezpečné karcinogeny. Odvětrávací potrubí je tak ideálním prostředím pro množení bakterií, kvasinek, plísní, virů, které dýcháme každý den.

Na základě negativního působení na organismus člověka vstoupila v platnost 1.6. 2012 ČSN EN 15780 Větrání budov – Vzduchovody – Čistota vzduchotechnických zařízení. Panelovým a bytovým domům doporučuje čistit a desinfikovat stoupací potrubí  každé 2 roky . Většina takových domů od své výstavby bohužel nikdy odvětrání domu neučinila a náhled do odvětrávacích prostorů tak může ustát pouze silná povaha.

Když se rozhodnete pro odvětrání panelového/bytového domu:

  • kvalitní životní prostředí bez bakterií, virů, plísní, atd.
  • životnost zařízení
  • čistota provozů a procesů prováděných ve větraném prostoru
  • snížení rizika požáru

Jak čištění probíhá?

Odmontují se ventilační hlavice na střeše domu, do potrubí se spustí rotační kartáč s vysavačem, potrubí je vyčištěno, nečistoty odsáty – následný postup v sobě zahrnuje odmaštění a desinfekci speciálními aerosoly.

Máte dotaz nebo chcete znát cenu čištění stoupaček právě ve Vašem domě?

Kontaktujte nás, rádi Vám zdarma připravíme cenový návrh.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *