Traktory SAME

SAME traktory patří mezi přední značky  v zemědělské a komunální technice, které jsou čím dál více na trhu oblíbené.

Společnost SAME (Società Accomandita Motori Endotermici), která se aktuálně specializuje na výrobu zemědělské a komunální technikybyla založena v roce 1942 bratry Francescem a Eugeniem Cassani. V současné době je SAME součástí nadnárodní společnosti SAME Deutz-Fahr (SDF), která vlastní také značky Deutz-Fahr, Lamborghini, Hürlimann a Grégorie.

Kořeny historie této společnosti sahají až do roku 1927, kdy již zmínění bratři navrhli a postavili jeden z prvních traktorů s dieselovým motorem, který právě v té době zažíval rozmach napříč průmyslovými, vojenskými a železničními stroji. Tento unikátní traktor bratři pojmenovali Cassani CV40. Motor zasazený do tohoto traktoru byl dvoutaktní s výkonem 40 koní a maximální rychlostí 15 km/h.

Společnost SAME z počátku vyráběla pouze benzinové a dieselové motory pro civilní a průmyslové stroje, zejména pro navijáky a jeřáby. V roce 1946 byly společností představeny první modely motorových sekaček poháněny benzinovým motorem o výkonu 8 koní.

V období po první světové válce SAME představilo mnoho nových strojů. Za zmínku stojí zejména SAME 3R/10 – jednalo se o jeden z prvních univerzálních traktorů poháněný dvěma hnacími koly a zpátečním pohonem. Tento model byl velice oblíbený a dokonce byl oceněn zlatou medailí udělenou Zemědělskou akademií v Turíně. Mnozí tento stroj nazývali tehdejším klenotem italského průmyslu.

V roce 1979 SAME získala značku Swiss Hürlimann Traktoren a změnila svůj název na Gruppo SLH (SAME + Lamborghini + Hürlimann), čímž se stala druhým největším výrobcem traktorů v Itálii a předním výrobcem v celosvětovém měřítku.

Ke vzniku současné skupiny SAME Deutz-Fahr (SDF) došlo v roce 1995, kdy společnost Gruppo SLH získala divizi zemědělských strojů Klöckner-Humboldt-Deutz a tím došlo ke vzniku SDF.

V dnešní době si traktory SAME vybudovaly na trhu velmi silnou pozici a jsou oblíbeným a vyhledávaným artiklem mnoha farmářů po celém světě. Traktory a malotraktory jsou ideálním pomocníkem nejen do zemědělství, ale zároveň jej využívají sadaři a vinaři, stejně jako jsou perfektním pomocníkem v komunálním sektoru.  Kombinace vysoké kvality, elegance a funkčnosti traktorů značky SAME bylo hnacím motorem pro společnost Y-CZ s.r.o. stát se oficiálním a výhradním importérem těchto strojů v České republice. V roce 2017 získal typ traktoru SAME  FRutteto S ActiveDrive ocenění Machine of the year 2017 – cena je udělována porotou skládající se z novinářů z nejvýznamnějších odborných publikací v oblasti celého zemědělství z celé Evropy. Společnost SAME se snaží vyvíjet nejen komfortní technologii do různých druhů terénu, ale také využívá nejmodernější technologické postupy tak, aby všechny stroje dokázaly jednoduše kopírovat terén, měly skvělé řídící a brzdné vlastnosti a byli zároveň jednoduše ovladatelné. Pokud přemýšlíte nad koupí SAME  fešáka, máte nějaké dotazy, určitě nás kontaktujte nebo se přijeďte rovnou na traktory a malotraktory SAME podívat.

SAME zemědělská a komunální technika je symbolem efektivity, spolehlivosti a bezpečnosti!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *