USA tour pro dobrodruhy

Léto 2016 jsme vyrazily se spolužačkami z vysoké na dlouho plánovaný road trip po USA, kterému předcházela 2,5 měsíční práce v zábavném parku v New Jersey. Z osobního hlediska musím říct, že jsme si vybraly jeden z nejteplejších států, sice přímo u Atlantiku a písčité pláže, ale díky uniformě se z nás doslova jen lilo. Pro dovolenou ideální místo. Jakmile má v těch teplotních extrémech někdo pracovat, mít před pusou mikrofon a celý den komunikovat s lidmi a lákat je na obrovské ceny, tak neúnavně odpočítává dny, kdy konečně vyrazí z místa činu po zbytku USA na zkušenou.


grand canyon

Jaké cíle jsme si naplánovaly během naší tvrdé práce v New Jersey?

(usa, california)24888926112_02f78c3add_kDíky působení na východním pobřeží USA jsme zvolily pobyt v New Yorku, na Bahamách, v Miami a pak jsme se přesouvaly postupně na západní pobřeží, odkud jsme odlétaly zpět do ČR. Do New Yorku jsme se dopravily z Atlantic City  Greyhoundem prakticky za pár babek. V New Yorku jsme si prošly Sochu svobody, Time´s Square, Ground Zero, část Central parku a za 2 dny na nás už čekalo letadlo, odkud jsme začaly naší Tour de USA. Po přistání na Bahamách jsme měly menší problém na imigračním, ale jakmile nás propustily z letiště, objevily jsme ráj na zemi – Karibik v plné své tyrkysové kráse. Sice pobyt trval pouze 4 dny, ale perfektně jsme zrelaxovaly a nabraly síly pro cestování autem napříč Amerikou.

USA Florida keys road water-287156 (free)Miami jsme si zamluvily auto u společnosti Ofran. A proč zrovna u nich? Česká komunikace, okamžitý zákaznický servis v češtině (což je pro baby na holičkách nepředstavitelná výhoda), nulová spoluúčast a kvalitní služby – pouze doporučuji. Když jsme chtěly ušetřit – 3 spaly ve stanu a 2 se pohodlně natáhly v autě. Parádní průjezd po Miami – naprosto božský Key West, South Beach, Everglades, směrem do středu USA – následuje průjezd Yellowstonem (se slzami v očích nad těmi přírodními scenériemi), fenomenální Route 66 – problém s autem (píchlá pneumatika – komunikace se zákaznickým servisem – do 1,5 hodiny oprava), pokračujeme dál Grand Canyon, Las Vegas a západní pobřeží KalifornieL.A. a Hollywood a vytoužené San Francisco.

USA California road no.1 _127554866_Easy-Resize.com

Nejúžasnější zážitek a určitě ne poslední a na dlouho. Tolika národních parků, scenérií, milých lidí, potu a zkušeností se nám vryje do paměti do konce života. USA nabízí nepřeberné množství přírodních krás, velkoměsta, malá městečka, farmy, rychlé občerstvení – rozhodně doporučujeme navštívit. 2,5 měsíce strávených v práci a téměř měsíc na cestě a objevování nových míst po své vlastní ose.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *