Vltavín

Už jste zaslechli název vltavín? Ne, nemá to nic společného s Vltavou. Slovo pochází z termínu moldavit, který je odvozený z německého názvu Týna nad Vltavou (Moldauthein) – odtud pocházely první kameny, které byly nalezeny.

Jak již bylo napsáno – vltavín – je kámen – přírodní sklo, které dopadlo z vesmíru na Zem. Jednotlivé unikáty mají různé barvy – od světle zelené až po tmavší hnědou. Vltavíny se používají jako sbírkový materiál, ale hojně se vsázejí do zlata a stříbra ve formě broušených, ale i přírodních šperků. Tato světová rarita je vyhledávaná všude ve světě, a to nejen díky svému kosmickému původu, barvě, ale i neobvyklému tvaru. Roztavené kousky kamenů při průchodu atmosférou tuhly vzduchem do různých tvarů – kuličky, šišky, kapky, disky – po dopadení na zem se těmto tělesům říká vltavíny. Nádherné kameny s vesmírnou energií. Působením vody a gravitace dopadly na různá místa zemského povrchu. V různých půdních vrstvách působily na kameny různé jevy – od vody, ať po zeminu a jejich povrch se neustále tvaroval.

Kdy dopadly vltavíny na Zem poprvé?

Zhruba před 14,5 miliony let dopadl meteorit na území dnešního Bavorska, kde vznikl kráter o průměru 24 km a hloubce cca 1 km. Sedimenty bohaté na křemen byly v místě dopadu roztaveny a ohromných tlakem vymrštěny do vzdálenosti 250 až 400 km – tedy i na území Čech.

Naleziště vltavínů

Nejbohatší naleziště vltavínů v České republice se nachází na západním okraji Českobudějovické pánve – mezi Pískem a Novými Hrady. Kolikrát lze zahlédnout v jižních Čechách na polích pochodovat vášnivé hledače v gumovkách po dešti, doufajíc, že se na ně usměje štěstí a v zemi se blýskne kus nádherné zelené barvy. Bohužel existuje i spousta nelegálních kopačů, kteří prodávají nalezené úlovky na internetu za vidinou výdělku. Těm se zakázané kutání ne jednou stalo osudným. Protizákonné těžení narušuje ráz krajiny a stává se pastí, jak pro turisty procházející krajinou, stejně tak pro samotné kopáče, které zavalila několikrát vlastnoručně vykopaná díra.

Vltavín jako cenný předmět do sbírky nebo šperk

Vltavíny se hojně používají jako předměty do krásných sbírek – nejen díky svému původu, ale každý kámen je originál svým tvarem, velikostí a barvou. Existuje velké množství sběratelů, kteří si unikáty zakládají do sbírek. Vltavíny se stále více dostávají do módy ve formě nádherných vltavínových šperků – ať již broušených nebo v přírodní formě. Kdo by nechtěl nosit kus vesmírného tělesa např. na krku. Magický šperk bude přitahovat pozornost každého.

Už máte i Vy svůj magický šperk s vltavínem zářící kosmickou energií?

Pokud Vás táhne pozornost k těmto záhadným kosmickým kamenům, přijeďte se podívat do největšího muzea s vltavíny v Čechách, které nabízí nádhernou expozici vltavínů, které byly napříč Čechami objeveny, nádherné kousky jsou doprovozené skvělou interaktivní expozicí, která zabaví nejen dámy, pány, rodiče, ale i děti. V Muzeu Vltavínů si můžeme koupit originální šperky s vltavíny zasazené do zlata nebo stříbra na základě legální těžky s certifikátem původu – vyrobeno v ČR cerfitikovanými zlatníky.

 

Vytovořte si nádherný styl pronikavě zeleným šperkem – náušnice s vltavínemprsten s vltavínempřívěšek s vltavínem.

 

Esoterika, vltavín a zdraví

Vltavín díky své kosmetické energii působí i na zdraví a imunitu člověka. Stačí mít jej při sobě buď v obyčejné nebroušené podobě a nebo ve formě šperku. Vltavíny pomáhají překonávat únavu, při bolestech hlavy, zvyšuje imunitu, chrání před nepřátelským prostředím. Vltavín se často používá pro koncentrační cvičení v meditaci. Zároveň slouží jako indikátor nemoci, např. ve formě kyvadla. V tělesné rovině vltavín odstraňuje blokády v jednotlivých energetických centrech, kde nás nabíjí vesmírnou energií a harmonizují naše tělo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *