Yanmar

Zamilovali jste do zemědělské techniky Yanmar? Kvalitní japonská značka přesvědčuje stále více pracovníků v zemědělství a komunálních díky své výkonnosti, kvalitě zpracování a jednoduchému ovládání.

Na začátku 20. století začala společnost Yanmar vyvíjet stroje, které měly pracovat co nejefektivněji a tím šetřit lidské síly a životní prostředí zároveň. Yanmar tak započal přetrvávající tradici inovativního myšlení spojeného s uvědomělou environmentální politikou. Dnes má firma hodnotu 6 miliard amerických dolarů a zaměstnává 15 000 pracovníků po celém světě. Pojďme společně prozkoumat fascinující historii této japonské společnosti.

Historie firmy Yanmar se začíná psát v roce 1912 v Japonsku. Kdo se o Japonsko zajímá, ví, že téměř veškeré nerostné suroviny jsou na těchto ostrovech vzácným zbožím. Výjimkou není ani ropa. Standardní motory vyráběné na začátku 20. století spotřebovávaly hodně paliva, byly těžkopádné a obtížně se s nimi manipulovalo. Výkonnost a efektivitu práce na rýžových polích zlepšovaly jen nepatrně. Magokichi Yamaoka považoval tyto podmínky za neudržitelné. V roce 1912 založil společnost Yamaoka Hatsudoki Seisakusho (Yamaoka Engine Workshop), která si dala za cíl vyvinout efektivnější a spolehlivější typ spalovacích motorů. V roce 1933, 84 let po sestrojení prvního dieselového motoru, Magokichi Yamaoka uvedl do provozu první sériově vyráběný malý dieselový motor s mechanismem studeného startu a vodním chlazením. Motor měl nižší spotřebu než klasické modely na trhu a s uvedením na trh byl představen jeden z přetrvávajících principů společnosti „Šetřit palivo = sloužit lidstvu“.

Již tedy víme, že se společnost Yanmar zpočátku specializovala na vývoj a zdokonalování motorů. Kdy se však na trhu objevil první Yanmar traktor?
Tímto mezníkem byl rok 1967. Jeden z prvních modelů byl YM273 a jako všechny ostatní modely byl poháněn dieselovým motorem Yanmar s vodním chlazením.

V druhé polovině 70. let Yanmar podepsal dohodu o dodávání traktorů s americkou firmou John Deer a založil pobočku Yanmar Tractor (USA) Inc.
Po tomto úspěchu firma pokračovala v expanzi. V 80. letech byla založena dceřiná společnost zastupující Yanmar v Evropě.

Rok 1992 se stal mezníkem, kdy bylo dosaženo magické číslo 10 miliónů vyrobených a prodaných motorů. Firma se samozřejmě dále soustředila také na výrobu a zdokonalování traktorů. V roce 2002 byla založena samostatná divize specializovaná na traktory a jejich distribuci pro světový trh. V roce 2011 byly představeny nové modely YANMAR GK 160|200.

Kromě dieselových motorů a traktorů vyrábí Yanmar mimo jiné malé rybářské lodě, lodní trupy, stroje na výsadbu rýže, tepelná čerpadla, transportérysněžné frézy a malé bagry.

Všechny stroje pod značkou Yanmar se pyšní nepřekonatelnou kvalitou a spolehlivostí. Jejich výroba a následný provoz se řídí firemním mottem „Udržitelná budoucnost“.

V Čechách se hlavním distributorem traktorů Yanmar stává společnost Y-CZ s.r.o., která představuje zároveň italské značky zemědělské a komunální technikytraktory SAME a traktory Lamborghini.

Zlatý klas v České republice získat model YANMAR YT 347, který přináší inovativní řešení technologie s plynulou hydromechanickou převodovkou.

Pro více informací o jednotlivých typech traktorů neváhejte společnost kontaktovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *