Zateplení firmou nebo svépomocí?

Pokud přemýšlíte o zateplení střechy, stropu, půdy, příček  nebo fasády, právě tento člověk je věnovaný Vám! Přijde Vám zateplení jako činnost, kterou zvládnete levou zadní? Pokud máte nasledované tutoriály a různá videa od kutilů, tak Vám to samozřejmě může jít od ruky a Vaše zateplení bude výstavní! Ale pokud ne, tak co potom s tím? Zateplením svépomocí ušetříte několik tísíc, ale pokud se Vám to nepovede a budete potřebovat pomoc profesionála, tak těch pár tisícovek do opravy určitě budete muset zase investovat.

Rozhodně nejlepším zateplovacím materiálem na trhu je foukaná izolace z celulózy, která je vytvořená tak, aby splňovala kritéria udržitelnosti životního prostředí. Jednoduše se rozkládá, pokud jí budete chtít vyhodit nebo budete chtít přistavovat např. nové patro pro Vaše ratolesti.  Jaké jsou výhody foukané izolace? Není tak drahá jako jiný materiál, protože nevznikají žádné zbytky a vše, co potřebujete, aplikujete na požadované místo. Izolace se dostane i téměř od nedostupných míst a odizoluje tak všechny detaily, aby zabránila vzniku tepelných mostů. Vše probíhá rychle a čistě. Zajišťuje komfort v domě – v létě se udržuje příjemný chládek a v létě neodchází s nemovitosti teplo a stěny krásně dýchají. Tím, že zajištěna průchodnost stěn se předchází vzniku plísní a hromadění vlhkosti na studených místech (kolem oken, v rohu). Celkový rozdíl mezi foukanou izolací a deskovou izolací spočívá v aplikování. Foukaná izolace, jak už její název vypovídá, se fouká k tomu určeným foukací strojem, zatímco desková izolace se lepí. Takže nejen, že budete potřevovat velké množství desek, ale i lepidlo.

Jak aplikovat foukanou izolaci? Aplikace probíhá dopravním ventilátorem nebo foukacím strojem – stroj se dá zapůjčit nebo v případě využití firmy má každá firma svůj vlastní profesionální.¨

BACHA NA:

ŠPATNÁ ROZMĚLNĚNÍ – v případě rozmělnění materiálu musí dojít k dokonalému rozmělnění, aby se předešlo vzniku cucků.

MALÝ TLAK – u svislé konstrukce nedosáhnou neprofesionální stroje požadovaného tlaku, může dojít k poddzimenzování objemové hmotnosti pro danou konstrukci a k sesednutí izolace.

Jaký typ izolace zrovna pro Vás? 

Radši si domluvte odbornou konzultaci s profesionály, jaká izolace je právě pro Vás prostor ta nejvhodnější, pokud chcete být rovnou ekologičtí, hned vám vypočítají. Foukaná izolace trvá pár hodin a máte hotovo 🙂

V dnešní době, kdy se velmi řeší životní prostředí, protože to je jedna z nejdůležitějších otázek planety, buďte taky ekologičtí a sáhněte po přírodním produktu. Na foukanou izolaci nejdou ani hlodavci, takže na půdě se Vám myší maminky s rodinou zabydlovat rozhodně nebudou. Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte nás kontaktovat!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *