Zateplení stropu a půdy

Nepodceňujte zateplení stropu! Bydlíte v rodinném domě s nevyužitou půdou? Půda slouží pouze jako skladiště věcí nebo volné prostory a přemýšlíte jestli zateplit nebo nezateplit? Únik tepla ze stropu vytápěných místností je značný a zateplení je všeobecně doporučováno.  Zateplení stropu je třeba řešit vždy, pokud hodláte ušetřit peníze za energie vkládané do vytápění domu. Stropem uniká velká část tepla, zejména pokud se bavíme o stropní konstrukci, která není zateplená, a není nad ní vytápěný prostor. Funkčním zatepelním lze ušetřit až 35 % nákladů za vytápění ročně! Na zateplení stropů a půdy existujte několik efektivních metod, pojďme probrat tu neefektivnější a proč právě sáhnout po tomto způsobu zateplení.

Zateplení foukanou izolací

Co je foukaná izolace a proč si zvolit zateplení právě s ní?

Foukaná izolace je vyjímečný izolační materiál, který má skvělé tepelně izolační a fyzikální vlastnosti. Využívá se všeobecně pro zateplení  střech, zateplení půdu, stropu, bungalovů, atd. Nejvýznamější výhodou je, že se dostane díky své skladně i do těch nejmenších prostor, tudíž nezvnikají žádné tepelné mosty a zateplená část domu je perfektně izolovaná. Další top výhodou je maximálně rychlá a čistá aplikace bez zbytečně nákladných odřezků – vše, co je zaplaceno, je aplikováno. Díky své perfektní skladbě předchází vzniků plísní a srážení vlhkosti v domácnosti. Kapilárový efekt umoňuje transport vlhkosti, dovoluje konstrukci dýchat a předchází tak vzniku nebezpečných plísní, které nejsou na první pohled v  domácnosti znát a dýcháte je každý den.

Zateplení nejen izoluje únik tepla v zimě, ale v létě i při obývání podkroví izoluje zase extrémní teploty a v pokoji se udžuje chládek, díky čemuž ušetříte i za klimatizaci.

Stále zvažujete, jaký materiál pro zateplení stropu je top? Obraťe se na profesionály v oboru a nechte si své prostory prohlédnout osobně a zároveň si nechte poradit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *