Zažijte atmosféru Českých Budějovic

Královské město České Budějovice patří mezi celoročně turisticky vyhledávané lokality v jižních Čechách. V roce 1265 ho nechal založit Přemysl Otakar II., na jehož počest bylo pojmenované náměstí. Rozloha 1,7 ha řadí budějovické náměstí mezi největší v České republice a dokonce svým čtvercovým tvarem se zařazuje mezi největší čtvercové náměstí u nás. Uprostřed náměstí  stojí barokní Samsonova kašna, která se stala symbolem Českých Budějovic. Dominantou města je bezesporu Černá věž, která sloužila jako hláska a zvonice, v případě  hezkého počasí jsou z ní vidět nádherná panoramata do okolí a na střed města. Rozhodně neopomeňte navštívit i Piaristické náměstí, kde se pravidelně konají trhy. Náměstí ohraničuje dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie (nejstarší a nejcenější budova Českých Budějovic). Na „Piarisťáku“ nahlédněte do  bašty z 15. století a pokochejte se i bývalou solnicí (zbrojnice).

Z trošku jiného než historického soudku doporučujeme navštívit např. pivovar Budvar – objevte tajemství výroby budějovického pokladu, rovnou ochutnejte našepované pivíčko. Pokud milujete umění, rozhodně neopomeňte navštívit Galerii Mariánská, kousek od galerie si můžete celoročně užít parádní koupačku v plovárně. Milujete hvězdy? V tom případě zavítejte do hvězdárny a planetária. Na procházku je ideální Stromovka – největší českobudějovický park – 68 ha, který slouží jako rekreační zóna, ideální na procházku, projížďku na kole nebo užít si svůj pobyt v Českých Budějovicích s parádním piknikem při západu slunce.

Sháníte ubytování v Českých Budějovicích? Kontaktujte zde.

České Budějovice nabízí strategickou polohu pro podnikání dalších výletů do okolí, jako je třeba Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Holašovice a další.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *