Zdravá domácnost

Nekvalitní ovzduší, karcinogenní látky, chemie na ovoci a zelenině, nekvalitní produkty ničící zdraví člověka – to vše ovlivňuje náš život a zdraví. Moderní doba je velmi hektická a bohužel stresu se vyhne jen málokdo z nás. To se podepisuje i na způsobu života, zdraví a stravování. Přemýšleli jste i na prostředí, ve kterém žijete, jaké na Vás mohou čekat nástrahy? Rodinný dům a byt patří místa, kde se zdržujeme společně se svou rodinou, trávíme víkendy, večery a pokud ani tam nemáme jistotu kvalitního životního prostředí, měli bychom se zamyslet, co zlepšit.

Byt a plísně

Víte, že existuje čištění stoupaček? Byt je ideálním místem, kdy neodchází dostatečně vlhkost ven z bytu a koupelny jsou většinou situované tak, že jsou umístěné ve středu bytu, napojené na stoupačky a vybavené odvětráváním do stoupaček. Ovšem většinou odvětrávání nemá takovou sílu, aby veškerá vlhkost v pořádku odcházela a kolikrát stoupačky jsou natolik ucpané, že ani vsání vzniklé páry nefunguje tak, jak by mělo. To samé v kuchyni, kdy je digestoř napojená na stoupačky.  Karbonizované nečistoty jsou karcinogenní, zároveň se v takovém prostředí velmi dobře daří bakteriím a plísním. Stoupačky by se měly čistit min. 1 x za 5 let, aby veškeré tyto látky byly zničeni a odstraněny a stoupačky tak plnili 100% svojí funkci.  Vlhkost v bytě se sdružuje zároveň v chladnějším prostředí, jako jsou rohy a nebo kolem parapetů oken a vzniká nežádoucí plíseň, která už vůbec není zdravá. Tyto látky dýcháme každý den. Ani každodenní větrání neochrání byt, pokud není správně zateplen. Celulózová izolace je ideálním materiál, který vevnitř udržuje teplo a zároveň vlhkost propouští ven.

Dům a plísně

Stejně jako v bytě se i v domě tvoří plísně od vzniklé vlhkosti, která putuje domácností. Jak se vyhnout každodennímu boji s plísní a savováním zdí? Sledováním různých tutoriálů na sociálních médiích, aby jsme předešli byť náznaku plísně? Tady je řešení jednoduché – stačí mít správně zateplený dům, zateplení stěn, zateplení střechy, popř. zateplení půdy a stropu. Takto zateplený dům pak v zimě udžuje v domácnosti teplo a propouští vlhko a stejně tak třeba v létě udržuje příjemný chládek v místnostech, tím pádem šetříte náklady jak za vytápění nebo naopak chlazení.

Ideálním řešení zateplení je foukaná izolace, která patří mezi biologicky odbouratelné materiály, snižuje riziko výskytu plísní a alergických látek, má široké možnosti využití, zajišťuje tepelný komfort v létě i v země. Díky uspořeným financím se Vám vrátí do 3 let 50 % nákladů a nejdéle do 6 let ušetříte jen díky chytrému materiálu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *