Zdravé nohy

Krásná chodidla

O nohy je třeba se zodpovědně starat celý rok ne jen v létě, kdy je krásně počasí a nohy s blížícím se létem stále více odhalujeme. V teplém počasí naše chodidla trpí mnohem více než v období mrazů a vystavujeme je různým faktorům od prachu, slunce, až po chlorovanou vodu u bazénů. Kromě suché a tvrdé kůže na nás číhají další nebezpečí v podobě bradavic nebo veruk, které se velmi často chytnou na veřejných koupalištích, saunách, parách. Tato onemocnění virového původu se pak musí léčit v podobě fotodynamické terapie, koloidního stříbra nebo tekutého dusíku. Dále je třeba odstraňovat odumřelé buňky  – nejlépe odstraníte (zrohovatělou kůži) po horké koupeli, kdy je kůže měká, formou pemzy nebo různých mechanických nástrojů určených právě k obrušování staré kůže. Tento problém se nejčastěji vyskytuje na patách a co si budeme vyprávět, krásná chodidla, hladké paty, to je vizitka každé ženy, která se snaží o sebe co nejvíce pečovat. Samozřejmě pokud máte se suchou kůží na chodidlech velké problémy a klasickými metodami se jí nemůžete zbavit, rozhodně nezasahujte do těla nějakými drastickými metodami (stříhání kůže, apod.) a vyhledejte pedikérku. Navíc krásná chodidla potřebují dostatečné množství hydratace, přece jenom je používáme celý den a je třeba se o ně náležitě starat. Namazejte je každý večer hydratačním krémem nebo kokosovým olejem a dopřejte jim masáž pro dostatečné prokrvení.

Víte, že chodidlo tvoří 26 kostí, spojených 37 klouby? Každé chodidlo se skládá z 32 svalů a 1700 nervových zakončení?

Zdravá chodidla

Silné a správně fungující chodidla eliminují problémy:

– bolest chodidel

– bolest zad

– bolest krční páteře

– únava

– bolest nohou

Aby bylo chodidlo zdravé je třeba jej procvičovat. Poslední dobou se stává trendem chození naboso v přírodě. Tento trend získává na oblibě a je to jenom dobře. Lidská noha není uzpůsobená pro rovný povrch a je třeba neustále procvičovat.  Cvičení posiluje celou nohu jako celek – nerovný povrch = skvělá ortopedická pomůcka pro ploché nohy. Chůzí v přírodě po nerovném povrchu procvičujete ploché nohy, klebu, záda, kolena a je i ideální pro narovnání zad a úlevu od bolesti. Silné a zdravé nohy pomáhají se vyhnout vadám na noze jako jsou vbočené kotníky nebo ploché nohy. Stejně tak jako chůze v přírodě pomáhá procvičování a zároveň prokrvování chodidel joga. U malých dětí právě nerovný povrch napomáhá správnému vývoji klenby. Ortopedické pomůcky pro prevenci zdravých chodidel jsou např. ortopedické vložky nebo kořenový koberec, který je novinkou na trhu. Je to pomůcka v zimních a chladných měsících, kdy si nemůžete skočit do přírody a zaskákat si na kořenech či proběhnout se po poli. Kořenový koberec RootyRUG lze umístit všude a je vhodný pro všechny věkové kategorie od malých dětí, kterým se vyvíjí nožičky po seniory, kdy hrozí zborcení klenby.

 

Takže nevěnujte čas pouze zevní péči o nohy, ale procvičujte i 32 svalů na Vašem chodidle, ať pak nemusíte často navštěvovat lékaře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *