Zimní počasí a náš organismus

Před námi je několik měsíců sychravého a chladného počasí s nedostatkem sluníčka. Fenoménu krátkých dní se v severských zemích věnuje nemálo odborníků. U nás sice nejde až o takový extrém, negativní dopady na nás málo hodin světla přes den jistě má, a to nejen na fyzickou stránku, ale i na psychiku. Aby se tělo mohlo s takovou zátěží dobře srovnat a odolávali jsme nemocem, musí fungovat, jak nejlépe dokáže. Organismus zanesený toxiny se nemůže optimálně bránit a imunita je nedostatečná. Špatná životospráva v kombinaci se stresem a absencí pohybu vytváří ideální podmínky k oslabení těla.

Obrana organismu proti toxinům

Organismus se samozřejmě toxinů, které jej každý den zanášejí, snaží zbavovat a využívá k tomu mimo jiné lymfatický systém. V těle každého člověka je asi 1 litr lymfy, která se neustále tvoří v mezibuněčných prostorách, mízními cévami putuje do mízních uzlin a dále do krve. Za 24 hodin se organismus pročistí průtokem asi 2,5 litru lymfy.

Co se stane, když lymfa neproudí dostatečně

Co když ale tento systém nefunguje, jak má? Stane se tak celkem snadno. Stačí absence pohybu, protože průtok lymfy není řízen žádnou pumpou, nýbrž závisí na činnosti kosterních svalů. Pokud je pohybu málo, lymfa stagnuje a organismus se toxiny zanáší. Vznikají potíže jako náchylnost k infekcím, otoky, akutní a chronické záněty, onemocnění některých orgánů nebo bolesti hlavy.

Umožněte tělu zmátořit se

Lymphomyosot
Lymphomyosot

 

Pokud se u vás objevují příznaky špatně proudící lymfy, je třeba přidat pohybu, upravit svou životosprávu a podstoupit čistící terapii. Výborným pomocníkem je i drenážní homeopatický přípravek Lymphomyosot®, který dokáže účinně čistit lymfatický systém. Hodí se i pro malé děti, kojící a těhotné ženy nebo pro staré lidi. Nevadí dokonce, pokud zároveň s ním užíváte jiné léky nebo pokud jste přecitlivělí na určité látky.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *